O mnie

Witam serdecznie na moim blogu historycznym.

Nazywam się Andrzej Braun i pasjonuję się od lat historią, w szczególności historią regionalną i osobiście bliską. Proszę wybaczyć, jeśli w moim materiale znajdą się nieścisłości i braki, nie jestem z wykształcenia historykiem.

Cieszę się z każdego komentarza, lub wskazówki dotyczących moich artykułów.

Dziękuję i pozdrawiam.

Andrzej Braun

Kontakt mailowy: borowa1914@interia.pl

© 2014-2016 Copyright Blog "Historia nieznana". Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

17 komentarzy:

 1. Panie Andrzeju.Jeżeli zdobędzie Pan materiały dotyczące dworu modrzewiowego -szkoły w Będkowie, proszę o pokazanie na swojej stronie.Była uczennica tej szkoły Barbara.

  OdpowiedzUsuń
 2. super inicjatywa ten blog- to jest prawdziwa Polska

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jarku! Wspaniała historia! Moi rodzice pochodzą z Brójec. Mama uczęszczała do szkoły w Woli Rakowej. Gratuluję pomysłu i czekam na dalsze publikacje. Pozdrawiam. Anna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sądziłem, że znajdę tak ciekawą stronę o moich okolicach. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dziękuję za miłe słowa, piszę o różnych sprawach i okolicach. Może coś bliżej, o jakie okolice chodzi?

   Usuń
 5. Ocalił Pan od zniszczenia cenne rodzinne pamiątki rodziny Bolesława Włodarczyk. Pańska pasja jest niezwykle inspirująca i godna promocji w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jestem wdzięcznym beneficjentem Pańskich dociekań.Będziemy w kontakcie . Bolesław Głębowicz wnuk

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie. Dopiero odkryłam pańskiego bloga. Jestem pełna podziwu pasji z jaką Pan go prowadzi. Mam nadzieję, że dzięki niej dowiem się czegoś o moich przodkach zamieszkałych w Bukowcu oraz o historii okolicznych miejscowości. Życzę powodzenia w dalszym odkrywaniu tajemnic przeszłości!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo cenna jest Pana działalność. Taką historię należy poznać, nie tylko z oficalnych, bezosobowych podręczników.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Pana serdecznie. W moim przypadku nie zaangażowałem się na tak dużą skalę. Zająłem się jedynie odnowieniem pomnika rodzinnego z piaskowca i ozdobnym parkanem firmy Alfreda Fiebigera z około 1910 roku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Stalag Fallingbostel mial oznakowanie XIB a nie XIC. XIC to byl Stalag Bergen -Belsen -Russenlager

  OdpowiedzUsuń
 10. I kto by pomyslał ze po tylu latach ponownie zobacze rodzina Grzybczynskich. Jestem synem Stefani Grzybczynskiej siostry Mieczysława

  OdpowiedzUsuń
 11. I kto by pomyslał ze po tylu latach ponownie zobacze rodzina Grzybczynskich. Jestem synem Stefani Grzybczynskiej siostry Mieczysława

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam
  W kwestii 14 straconych na Wiskitnie:
  https://drive.google.com/open?id=1qzz4sKCEXhkJCEfuOwrI4S3Tzyb0IbYS

  OdpowiedzUsuń
 13. Szanowny Panie, jeśli dobrze odczytałem informacje o Panu to zajmował się pan historią szkoły handlowej w Pabianicach z początku ubiegłego wieku, Szukam informacji o absolwencie tej szkoły Józefie ZAJDZIE(1897-1976) z Łasku. Wdzięczny bedę za wszelkie informacje. Z poważaniem Ryszard KSIĄZCZYK/ryszardk1952@tlen.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Cieszę się, że trafiłam na ten blog. Przypadkowo odkryłam, że rodzina mojego ojca pochodziła z Bukowca. Rodzina Kuhler ujęta w spisie rodzin przybyłych w 1803 roku z Niemiec, to własnie rodzina mojego ojca. Mój dziadek Wilhelm musiał urodzić się juz w Bukowcu, prawdopodobnie w roku 1859, ożenił się z panną z Konina, wyznania rzymsko-katolickiego. Zamieszkali w Łodzi, w roku 1899 urodził się mój ojciec Józef. Te wszystkie informacje zdobyłam niedawno. Nigdzie nie znalazłam informacji o dacie śmierci mojego dziadka i gdzie był pochowany. Prawdopodobnie zmarł między 1910 a 1918. Podejrzewam, że mógł być pochowany na cmentarzu w Bukowcu, pewnie w grobie rodzinnym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, dziękuję za wiadomość! bardzo proszę o kontakt e-mailowy: Borowa1914@interia.pl Pozdrawiam Andrzej

   Usuń