środa, 15 czerwca 2016

Bukowiec - Konigsbach - Andrespol - Helga Keppler - Ohmenzetter - Zdjęcia !!! - część 3.

W tej części chcę zaprezentować otrzymane od Helgi Keppler świadectwa urodzin, chrztu, ślubu i zgonu. Jest jeszcze cały wykaz rodzinny od  1777 roku do chwili obecnej!!
Rewelacyjny materiał, ograniczę się jednak do zamieszczenia kopii tych aktów. Ten materiał jest dla mnie "zapłatą za prace przy renowacji cmentarza ewangelickiego w Bukowcu. Gdyby nie to wyjątkowe spotkanie y Helg i Fritzem, nigdy te zdjęcia, czy dokumenty nie byłyby prezentowane. Dużo podobnych lub nawet lepszych zdjęć czy dokumentów, nie odzyskamy już nigdy.
Był dobry czas na przełomie wieków, bardzo często Bukowiec i Andrespol odwiedzały duże grupy byłych mieszkańców tych wsi. Nikt nie podjął się podobnej misji, najważniejszym problemem był język niemiecki, być może niechęć.., trudno teraz to rozpatrywać, faktem jest, że większość tych ludzi odeszła na zawsze, także ciekawe zdjęcia.....
Wszystkie metryki pochodzą z Pabianic z Pabianickiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z lat 1939-40
Dzisiaj, postaram się zadzwonić do pana Alfreda Brakonier, być może przygotował materiały o które go prosiłem.

Akt urodzin i chrztu: Karl Ohmenzetter urodzony 29 lipca 1836 roku został w Königsbach ochrzczony 31 lipca tegoż roku. Rodzice: Johann i Salomea (z domu Roth) Ohmenzetter.
Pabianice 24 luty 1940 roku.


                                      
                                          Ten sam dokument wydany w języku polskim.Metryki ślubu 6 listopada 1827 roku,  w języka polskim i niemieckim wydane Parafię w Pabianicach w 1939 i 1940 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz