środa, 28 września 2016

Ratując pamięć - Wiejskie cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego - Wywiad

Wczoraj wieczorem, na Facebooku ukazał się wywiad którego udzieliłem pani Hani Szurczak . Jest mi nieswojo zamieszczać mój wywiad, ale robię to ze względu na inspiratorkę, Hanię. Znamy się od kilku miesięcy, mieszkamy od siebie dość daleko (Legnica), ale wspólna pasja nie zna odległości!
Walczymy zajadle w obronie cmentarzy ewangelickich województwa łódzkiego. Na Facebooku od niedawna jest strona: Ratując pamięć - Wiejskie cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego.
Hania Szurczak zamieszcza na niej wywiady z ludźmi związanymi z opieką nad cmentarzami ewangelickimi. Miałem szczęście znaleźć się na tej liście, dziękuję Haniu!


"My, Polacy, chcemy, aby groby naszych Rodaków na Kresach i innych cmentarzach poza granicami Polski były zadbane, by nie niszczono nagrobków, nie rozkopywano mogił. Szanujmy zatem tych, którzy spoczywają w naszej ziemi, bo to świadczy o kulturze narodu. Swoją pracą okazuję ten szacunek i czuję się spełniony." Cytując te słowa, zachęcam do przeczytania wywiadu z Andrzejem Braunem, społecznikiem z Bukowca.http://cmentarzeewangelickie-lodzkie.kylos.pl/rp_wywiad_abr…

                      Moja córka podczas sprzątania cmentarza ewangelickiego w Bukowcu.

2 komentarze:

  1. Wywiad pierwsza klasa. Czyta sie go bardzo przyjemnie. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, jest mi bardzo miło, również pozdrawiam!!!

    OdpowiedzUsuń