środa, 8 marca 2017

Albrecht Jander - Liegnitz in seinem Entwicklungsgagng - Legnica - Reklama - 1905

Ładna pozycja trafiła w moje ręce, dokładniej, uratowałem ją przed przeróbką na papier toaletowy.
Książka, składająca się z 208 stron, jest autorstwa bardzo zasłużonego legniczanina Albrechta Jandera (1842-1917). Napisana w języku niemieckim, gdyż był Niemcem, był nauczycielem, historykiem. W tej książce znajdziecie Państwo wszystko, co się tyczy Legnicy. Prawdziwy skarb!
Ja chcę zaprezentować reklamy jakie są w tej książce, lokali, fabryk i sklepów z przełomu XIX-XX wieku. Czy coś zostało, bardzo proszę o informacje.
Aby nie być gołosłownym, jaką to była postać Albrechta Jandera w historii Legnicy, proszę wejść pod link:

Kulturalia - Dobra książka - Promocja najnowszego przewodnika ...

kulturalia.lca.pl › Kulturalia › Dobra książka
9 gru 2015 - Promocja najnowszego przewodnika „Legnica i okolice” ... to miasto, i wierzyli w jego wspaniałą przyszłość: Albrechta Jandera (1842–1917) ...
...Przywołujemy na pamięć dwóch wielkich legniczan, którzy będąc gorącymi patriotami w swoich czasach, kochali to miasto, i wierzyli w jego wspaniałą przyszłość: Albrechta Jandera (1842–1917) – niemieckiego nauczyciela, historyka, krajoznawcę i turystę spod znaku RG (Towarzystwo Karkonoskie). Tadeusza Gumińskiego (1906–2003) – polskiego historyka, działacza społecznego TPN, krajoznawcę PTK i PTTK. – pisze we wstępie wydawca, Witold Podedworny.....Brak komentarzy:

Prześlij komentarz