poniedziałek, 3 czerwca 2019

Pałac w Kościelnikach Górnych (woj. dolnośląskie) - Podróże


Znalezione w sieci:

Pałac w Kościelnikach Górnych (woj. dolnośląskie) - Podróże

podroze.onet.pl/ciekawe/palac-w-koscielnikach...
 
Już nic nie może bardziej porazić... , podobne sytuacje jak w Kościelnikach Górnych dziej.ą się na terenie prawie całej Polski...Cytat z tego ciekawego jak i przerażającego materiału:
..."Wnętrza pałacu przerażają kompletną demolką. Cokolwiek przedstawiało tu jakąś wartość, znikło. Skute tynki, przeorane posadzki, wyprute instalacje. Jeśli to miał być remont, to skutek jest uderzająco podobny do pałacu w Wojcieszowie, gdzie obiekt został zdewastowany w następstwie poszukiwania skarbów...
 
       W mojej Gminie również podobnie traktowano zabytkowe budynki..., nie wymienię które, bo i tak mam dość wrogów z tego powodu. W najbliższym czasie Urząd Gminy Brójce stworzy specjalną komisję (mam nadzieję z wspólnie z konserwatorem) celem usunięcia z gminnego wykazu zabytków wszystkich budynków które zagrażają bezpieczeństwu...Pójdą do zburzenia ostatnie domy pamiętające czasy 1 wojny światowej...Rozumiem sytuacje w których naprawdę są obiekty których nie da się odrestaurować, które szpecą., jednak są na terenie naszej gminy domy które przy pomocy gminy lub państwa można zachować dla następnych pokoleń.
        Wiem , że są to moje utopijne marzenia....
Pod linkiem u góry znajdziecie państwo obszerny materiał dotyczący pięknego pałacu, którego czeka smutny koniec... (zdjęcia również pochodzą z tego materiału).

 
 

 

Stan przedzawałowy. Historia Pałacu w Kościelnikach Górnych

 

Zdemolowany pałac porzucono na pastwę złodziei i deszczu. Najpierw zawali się dach, potem polecą stropy. Taki będzie koniec pięknej budowli koło Lubania na Dolnym Śląsku, o ile w krytycznym momencie nikt nie odważy się na interwencję.   


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza