sobota, 17 sierpnia 2019

ORMO - OCHOTNICZA REZERWA MILICJI OBYWATELSKIEJ - Łódź - Facebook - Komentarze


    Wiedziałem, że to zdjęcie jest prowokujące, wyzwoli wiele emocji. Jest to jedno z kilku , które znalazłem w kontenerze z makulaturą na jednym z łódzkich skupów. Jedno było pewne, że zrobiono je w Łodzi, tajemnicą było to, gdzie dokładnie.
     Nie spodziewałem się, że takie emocje pojawią się na Facebooku, będzie tyle komentarzy (69), także laików (49), w niecałe 20 godzin!
     Większość komentarzy pokazuje, że ORMO (OCHOTNICZA REZERWA MILICJI OBYWATELSKIEJ)* nie była akceptowana przez społeczeństwo. Proszę ocenić , co zawierają komentarze, myślę, że jest to dobry materiał badawczy.

* - Wikipedia:
Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej (ORMO) – paramilitarna organizacja ochotnicza społeczna wspierająca MO, powołana uchwałą Rady Ministrów z 21 lutego 1946 oraz – wydanego na podstawie tej uchwały – zarządzenia ministra bezpieczeństwa publicznego z 22 lutego 1946, zaś rozwiązana ustawą uchwaloną przez Sejm 23 listopada 1989.
W okresie szczytowym liczyła ok. 400 tysięcy ludzi, w większości rekrutowanych spośród członków , PZPR ale również z dużym udziałem ZSL i SD i bezpartyjnych.
W momencie podjęcia decyzji Sejmu o likwidacji ORMO liczyła ona 328 510 członków   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza