poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Łódź - Bogdan Mazurowski - Życiorys - Szkoła - Świadectwa szkolne

     Historia Łodzi. Nie inaczej można nazwać ludzi którzy tworzyli jej historię. Odeszli, ich dokumenty wyrzucono do kontenera, ślad po nich zanika..., nie u mnie.

     Jedno z wielu nazwisk które mam w swoich archiwach, dokumenty świadczace o ich związkach z Łodzią. Myślę, ze Bogdan Mazurowski nie zasłużył na zapomnienie, niewiele znalazłem po nim kilka dokumentów: życiorys i 12 świadectw szkolnych + legitymacja . Być może ktoś mu bliski będzie chciał przejąc te dokumenty, może chwila wspomnień?

Ps. 

Z dokumentów nie wynika, ze Pan Bogdan, jednak uzyskał tytuł mgr.inżyniera. W roku szkolnym 1985/86 była nauczycielem w Technikum Elektrycznym im. F.Zubrzyckiego w Łodzi z takim właśnie tytułem.



                                                                Ż Y C I O R Y S 


    Urodziłem się 6 lutego 1927 roku w Ł

odzi.. Ojciec mój Aleksander Mazurowski był tkaczem, matka Janina z domu Nowicka- pracownicą umysłową. Do roku 1939 ukończyłem szkołę powszechną i zdałem egzamin do gimnazjum, jednak wojna przerwała mą dalszą naukę. W czasie okupacji pracowałem w fabryce włókienniczej dawnej firmy Horach w charakterze pomocnika elektryka. W roku 1944 zostałem wywieziony "na okopy" w okolice Kujaw.

    Po wyzwoleniu zacząłem uczęszczać do gimnazjum przy Pańtwowej Szkole Techniczno-Przemysłowej w łodzi przy ulicy Żeromskiego 115. W roku 1950 ukończyłem Liceum Elektryczne przy P.S.T.P. i zdałem egzamin do Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Łodzi. W P.S.T.P. byłem przodowownikiem nauki. W 1954 roku ukonczyłem P.S.T.P., t.j. zdałem wszystkie końcowe egzaminy, jednak nie złożyłem pracy dyplomowej i tym samym nie otrzymałem dyplomu inżyniera.

    Pracę zawodową rozpocząłem w styczniu 1950 roku w M.P.K. w charakterze technika kontroli technicznej a później pracowałem jako technik nadzoru technicznego, kontrolowałem jakość wykonywanych instalacji elekrtycznych  oraz pełniłem funkcję inspektora nadzoru w nowobudujących  się wówczas warsztatach    M.P.K. W M.P.K. pracowałem do maja 1953 roku.

    Od lipca 1953 roku do listopada 1956 roku pracowałem w Łódzkim Zjednoczeniu Budownictwa Przemysłowego Nr.2 w charakterze kierownika budowy a później jako kierownik robót elektrycznych. Prowadziłem tam budowy wszelkiego rodaju urządzeń elektryczno-przemysłowych (instalacje wewnętrzne przemysłowe, linie napowietrzne i kablowe w.w. i n.n., stacje transformatorowo-rozdzielcze wnętrzowe i napowietrzne).

     Następnie od listopada 1956 do maja 1961 pracowałem w charakterze kierownika budowy w Zakładzie Instalacyjno Montażowym prowadząc budowy j.w.

    Obecnie od września 1961 pracuję jako nauczyciel przedmiotów zawodowych (urządzenia elektyczne, maszyny elektryczne, pracownia) w Ł.S.Z. w Końskich.


                                                                                  Podpis       







      







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz