środa, 26 grudnia 2018

Grömbach - Łaznowska Wola - Rodzina Christoph i Karolina Bies - Genealogia - 1809 - cz.2


   Pod Genetyka.genealogia.pl jest zapis pod numerem 51 z 1809 toku na temat urodzin córki Karoliny z małżeństwa Maryanny Blukówny ? i Chrystofa Bies w dniu 14 stycznia 1809 roku:Roku tysiąc osiemsetnego dziewiątego dnia piętnastego stycznia godziny ósmej z rana przed nami Kommendarzem …… Łaznowa sprawującym obowiązki Urzędnika Stanu Cywilnego Gminy Łaznowskiej Powiatu Brzezińskiego w Departamencie Warszawskim.
   Stawił się Chrzystof Bies komernik liczący lat czterdzieści sześć z Woli Łaznowskiej zamieszkały pokazał nam dziecię płci żeńskiej, które się urodziło w domu pod numerem szesnastym na dniu czternastym stycznia roku bieżącego ojciec iż … z niego spłodzona, Maryanny Blukowny ? liczącej lat czterdzieści jeden żony iego tej że życzeniem iej jest …. nadać imię Karolina.
    Po uczynieniu powyższego oświadczenia …. Dziecięcia…..Dawida Radke rolnika liczącego lat czterdzieści óśm Woli Łaznowskiej zamieszkałego, Gotfryda Cyberta rolnika liczącego lat dwadzieścia pięć Woli Łaznowskiej zamieszkałego. Z nami niniejszy akt … po przeczytaniu onego stwierdzający podpisali:

                                                                  Ksiądz Prokop Wesołowski
                                                                  Kommendarz Parafii Łaznowa sprawującego obowiązki
                                                                  Urzędnika Stanu Cywilnego
                                                                  Dawid Radke rolnik
                                                                  Gotfryd Cybertt  rolnik   
   Pozwoliłem sobie napisać do Tomka Korzekwy, osoby najbardziej rozeznanej w temacie cmentarza ewangelickiego w Łaznowskiej Woli i dawnych mieszkańców tej wsi.
Natychmiast otrzymałem od niego informację:
..."Najbliżej zbliżone nazwisko do szukanego to "Blien". Żaden "Bies" się nie zachował. Może jest szansa na wyłuskanie tego z lapidarium jakąś specjalistyczną maszyną (chodzi mi o bezimienne tabliczki), w co bardzo jednak wątpię. Pozdrawiam Tomasz"....   
Mam nadzieję, że znajdziemy coś na temat rodziny Bies i pomożemy Irinie uzupełnieniu brakujących materiałów o jej rodzinie.                                                                        


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza