niedziela, 21 października 2018

Judaika - Kwestia żydowska w Polsce - Adwokat - Wspomnienia - Łódź - Komunizm - cz.11                        Żydzi jako naród stary i doświadczony, unikali ciężkiej pracy fizycznej. Domeną ich działalności był handel i rzemiosło, skupowali domy i fabryki i w końcu wytworzyła się taka paradoksalna sytuacja, że chłop polski miał tylko jedną drogę z przeludnionej wsi - zagranicę, na emigrację zarobkową lub roboty (tzw."saksy"). Naturalnym awansem gospodarczym wychodzącego z ziemi chłopa, jest drobny handel i rzemiosło w miasteczkach, potem większe interesy w większym mieście i tak dalej, co raz wyżej i szerzej. Ale nasz chłop miał te normalną drogę zamkniętą, gdyż wszystkie miasteczka w b. Kongresówce i byłej Galicji i na Kresach Wschodnich zajęte były przez wyłącznie przez ludność żydowską i ona to awansowała, zamiast chłopa.
                        Czy można było spokojnie patrzeć na to, ze brat-Polak, musi iść za chlebem w świat, bo obcy naród zajmuje mu miejsce? Nie mogłem zrozumieć naszej lewicy, która mimo tego oczywistego faktu, nie chciał widzieć i twierdziła uparcie, że kwestii żydowskiej w Polsce nie ma, że wymyślili ją szowiniści. Tłumaczyłem to sobie faktem, że we władzach partii lewicowych było bardzo dużo ludzi pochodzenia żydowskiego, ale dokąd mieli iść ci działacze? na prawicę, która uważała, że Żydzi są tu niepotrzebni? Szli więc tam, gdzie mieli szanse utrzymania narodowościowo doby czasowej - stany rzeczy t.j. na lewicę. W ten sposób socjalistami  z imienia stawali się bogaci lub wpływowi inteligencji pochodzenia żydowskiego, którzy nawet demonstrowali swoją polskość, ale w istocie pozostawali zawsze tym czym byli, co natychmiast można było zauważyć, gdy rozmowa zeszła na kwestie żydowską. W tedy od razu wychodziło na jaw, ze interes narodu żydowskiego stoi dla nich przed interesem narodu Polskiego.
                          Ortodoksyjni Żydzi rozmnażali się szybciej niż Polacy, gdyż według religii, ilość dzieci świadczyła o wielkości łaski boskiej. Płodzili się więc bez względu na swoje warunki materialne, często bardzo ubogie. To powodowało silne zróżnicowanie w stanie majątkowym wśród ludności żydowskiej, większe niż w społeczeństwie polskim. Było wielu Żydów bogatych i bardzo bogatych, ale było również nader wielu biedniejszych. Często nie wiadomo, z czego żyjących. Ci biedacy, którzy zdołali się wyłamać z pod wpływu rabinów, stawali się często komunistami, cóż bowiem mieli do stracenia? Ojczyznę? Dobrobyt?
                           A zwycięstwo komunizmu, patrząc na rewolucję rosyjską, dawało im dużą szansę nieograniczonej władzy (dyktatury proletariatu), możliwość zemsty nad tymi, którzy nimi pogardzali, oraz widoki osobistego dobrobytu, jaki daje posiadanie władzy. Po zdelegalizowaniu Partii Komunistycznej w Polsce, widywałem na ławie oskarżonych komunistów w następującej przeciętnej proporcji 7-8 Żydów na 2-3 Polaków.

                                                          - ciąg dalszy nastąpi -
                      

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza