wtorek, 15 stycznia 2019

Kresy - Moszoły - Oszmiany - Białoruś - Kazimierz Kozłowski - Świadectwo - Łódź

   W krótkim czasie mam szczęście z mojego archiwum wyciągnąć dokumenty dotyczące obecnej Białorusi, dokładniej powiatu oszmiańskiego!
   Pierwszy dokument dotyczył rodziny Kamińskich z Ożyszek powiat gminy Kucewickiej powiatu Oszmiańskiego.
   Dzisiaj znalazłem Świadectwo Ukończenia Kursu dla Stolarstwa Budowlanego przez Kozłowskiego Kazimierza urodzonego 8 sierpnia 1930 roku w Moszołach w powiecie oszmiańskim.
Musze przyznać, ze mam szczęście, być może "konika" jeśli chodzi o świadectwa szkolne - mam ich ok.300 sztuk. Nigdy nie sprawdzałem ich dokładnie, zwłaszcza miejsc urodzin. Jak znajdę więcej czasu, zwrócę na te fakty uwagę.
   Pierwsze co zrobiłem po odczytaniu miejsca urodzenia pana Kazimierza, było szukanie na Google hasła Moszoły i nazwiska Kozłowski.., i co, oczywiście znalazłem ciekawą informację!

Tomasz Kozłowski • [link widoczny dla zalogowanych]
IP: 77.115.59.XXX • Data: Środa, 26 grudnia 2007 23:09:15
Poszukuję infrmacji lub żyjącyh krewnych rodziny KOZŁOWSKICH - mieszkających przed wybuchem II-ej Wojny Światowej w Woj.Wileńskim,Powiat Oszmiana,zamieszkałych najprawdopodobniej w miejscowości Graużyszki lub Moszoły.W 1946 roku moja babka Felicja Kozłowska (ur.1900 lub 1904 r. w Wilnie)została repatryjowana na tereny dzisiejszej III RP wraz z maoletnimi wówczas córkami Stanisławą,Franciszką, oraz synami Kazimierzem oraz Józefem.Proszę o kontakt.Dziękuje! -*


 Mam nadzieję, że ta informacja dotrze do Tomasza Kozłowskiego. Łatwiej będzie szukać swoich przodków na terenie Łodzi!

* -

zaścianek Moszoły na mapie (powiat oszmiański, województwo ...


 

4 komentarze:

 1. Panie Andrzeju, na tej stronie jest e-mail do Pana Tomasza: https://www.radzima.net/pl/user/9077.html
  Trzymam kciuki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Łukaszu, zrobiło to, odpowiedzi brak. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dziękuję Panie Łukaszu. T.Kozłowski. (yuwa@wp.pl)

   Usuń
 2. Dzień dobry. Dopiero teraz wszedłem na e-mail a tu taka wiadomość. Kazimierz był bratem mojego Ojca Józefa (Kazimierz zmarł w 1999). Po wojnie po przyjeździe z Oszmiany (Moszoł) pracował aż do emerytury w Łodzi jako stolarz. O informacji powiadomienie moją kuzynkę (córkę Kazimierza) Będę z Panem w kontakcie. (Niestety mam dużo pracy i hobby jakim jest genealogia rodziny zeszło trochę na dalszy plan) Dziękuję za informacje. Tomasz Kozłowski (yuwa@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń