wtorek, 28 maja 2019

Bukowiec - Königsbach - Carmen Beret - Łaznowska Wola - Borowa - Zielona Góra - Cmentarz ewangelicki - Muzeum w Gałkówku - cz.1

        Dużo wcześniej zapowiadana wizyta Carmen Beret z mężem i dwoma siostrami doszła do skutku! Udało im się szczęśliwie dojechać do Łodzi z Mellingen w dniu wczorajszym. dzisiaj o godzinie 10 przed południem spotkaliśmy się na cmentarzu ewangelickim w Bukowcu. Szczęście nam sprzyjało, pomimo ciężkich chmur udało mi się pokaząć w sumie 4 cmentarze! Jako następne po Bukowcu odwiedziliśmy Łaznowską Wolę, Borową i Zieloną Górę.
        Nasz plan obejmował także zwiedzanie muzeum w Gałkówku, jednak wcześniej spotkaliśmy się u mnie na grillu. Poobiednią sjestę popsuła nam pogoda.., rozpadało się. Po uzgodnieniach Z Dominikiem i Jankiem, pojawiliśmy się w Gałkówku. Rolę gospodarza pełnił Janek, który przywitał nas dobrą niemczyzną! Dużo opowiadał jak zwykle, bo jego znajomość historii jest pełna podziwu! Carmen z rodziną spędziła dobrą godzinę oglądając i podziwiając eksponaty. Nastąpiły pamiątkowe wpisy do księgi muzealnej, goście w znakomitym humorze opuścili gościnne mury muzeum mimo padającego deszczu.
        Ja również pożegnałem się z naszymi zachodnimi przyjaciółmi, jutro rano spotkamy się roboczo na cmentarzu w Bukowcu!                                                    Cmentarz ewangelicki w Bukowcu.

                                                  Cmentarz ewangelicki w Bukowcu.

                                              Cmentarz ewangelicki w Łaznowskiej Woli.

                          Carmen, Roswitha i Ramona  na cmentarzu w Łaznowskiej Woli.              

                                                Cmentarz ewangelicki w Łaznowskiej Woli.

                                               Cmentarz ewangelicki i wojenny w Borowej.

                                                   Cmentarz ewangelicki i wojenny w Borowej.

                                                 Cmentarz ewangelicki i wojenny w Zielonej Górze.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz